Sociální pojišťovna představila nový elektronický účet pojištěnce

Date:

Cesta k přístupu do účtu je podle něj jednoduchá. Pro pojištěnce je nutná jedna osobní návštěva pracoviště SP. Pro úsporu času je možné vytisknout si a vyplnit formulář v předstihu doma. Přístup do elektronického účtu pojištěnce má následně klient k dispozici přes heslo a mobilní aplikaci nebo prostřednictvím elektronického občanského průkazu.

Zdůraznil, že elektronický účet poskytuje klientovi nejen lepší přehled a nové funkcionality, ale také přináší nové prostředí, ve kterém v budoucnu najde další přidané služby. Příkladem je připravovaná elektronická PN-ka, která bude spuštěna od 1. června 2022.

Elektronický účet pojištěnce vychází podle něho z původní aplikace individuální účet pojištěnce, který prošel výraznou modernizací. Nový účet je designově přehlednější, uživatelsky přívětivější, klient se v něm dokáže velmi rychle, intuitivně orientovat a ověřit si informace z oblasti svého sociálního pojištění.

Mezi hlavní důvody, proč by si měl klient aktivovat přístup do elektronického účtu, patří podle Kontura zejména zrychlení a zjednodušení komunikace se SP, například úspora času, okamžitý přístup k informacím, online přehled o sociálním pojištění, jakož i možnost zpětné vazby prostřednictvím kontaktních formulářů.

S aktivovaným přístupem do elektronického účtu si podle mluvčího může klient údaje kontrolovat průběžně již během aktivního života a podle toho, o jakou dávku má zájem. Kontrola údajů je tak podle něj základním předpokladem, že v případě, že jejich evidence v SP je korektní, uplatňování nároku na dávku sociálního pojištění bude rychlejší.

Insurance protecting family health live, house and car concept. Cut elements from paper that symbolize the coverage.

„Pro pojištěnce Sociální pojišťovny se tak elektronický účet pojištěnce stává užitečným pomocníkem i zdrojem důležitých informací a otevírá dveře pro rychlou a bezpečnou komunikaci občana s ní iv budoucích nových službách,“ dodal Michal Ilko, generální ředitel SP.

- Reklama -pr článek

Nové příběhy

Další články autora
Katka

Prodej podílu ve firmě – jak najít úspěšné řešení?

Pokud se rozhodnete pro prodej podílu ve firmě, je...

Tajuplná energie křišťálů, co všechno dokáže?

Přezdívá se mu „kámen kamenů“ a dodnes je zahalen...

Australská centrální banka zvýšila klíčový úrok po více než 10 letech

Australská centrální banka v úterý zvýšila svou hlavní hotovostní...

Pro růst cen je většina pojistných smluv nemovitostí neaktuální

"Pojistné smlouvy jsou samozřejmě platné, ale neodrážejí realitu na...