Putin podepsal dekret o nových odvetných sankcích proti Západu

Date:

Ruský prezident Vladimir Putin podepsal dekret o odvetných ekonomických sankcích v reakci na „nepřátelské kroky některých cizích států a mezinárodních organizací“. TASR zprávu převzala od agentury Reuters, která se odvolala na úterní prohlášení Kremlu. Putin dal vládě pokyn, aby do deseti dnů připravila seznam osob a subjektů, na které se budou odvetné sankce vztahovat.

Rusko zakáže vývoz produktů a surovin subjektům a osobám, které v tuto chvíli nespecifikovalo. Dekret také zakazuje transakce se zahraničními jednotlivci a společnostmi, na které se vztahují ruské odvetné sankce a umožňuje ruským protistranám neplnit si vůči nim závazky.

Prague, Czech Republic – May 24, 2014: Sticker depicting Russian president Vladimir Putin as Adolf Hitler and with an equals sign between their names seen in Prague, Czech Republic.

Podle dekretu má ruská vláda deset dní na připravení seznamu zahraničních jednotlivců a společností, které mají být sankcionovány. Moskva zároveň definuje „dodatečná kritéria“ pro množství transakcí, které by měly podléhat omezením.

- Reklama -pr článek

Nové příběhy

Další články autora
Katka

Prodej podílu ve firmě – jak najít úspěšné řešení?

Pokud se rozhodnete pro prodej podílu ve firmě, je...

Tajuplná energie křišťálů, co všechno dokáže?

Přezdívá se mu „kámen kamenů“ a dodnes je zahalen...

Australská centrální banka zvýšila klíčový úrok po více než 10 letech

Australská centrální banka v úterý zvýšila svou hlavní hotovostní...

Pro růst cen je většina pojistných smluv nemovitostí neaktuální

"Pojistné smlouvy jsou samozřejmě platné, ale neodrážejí realitu na...