Pro růst cen je většina pojistných smluv nemovitostí neaktuální

Date:

„Pojistné smlouvy jsou samozřejmě platné, ale neodrážejí realitu na trhu nemovitostí,“ přiblížila Dupalová Ksenzsighová. Při pojišťování majetku je podle ní třeba položit si otázku, zda je možné si za částku uvedenou v pojistné smlouvě pořídit nový byt nebo postavit nový rodinný dům v případě, že by se s daným bydlením něco stalo.

Pojišťovny proto aktivně procházejí pojistné smlouvy svých klientů a zjistí-li, že některá je podhodnocená, osloví klienta s návrhem úpravy pojistných podmínek. Podle mluvčí se stává i to, že klient dostane od pojišťovny vyšší krytí a nezaplatí vyšší pojistné, než má nastaveno v současnosti. „Na trhu jsou dokonce i tak staré pojistné smlouvy, že jsou v nich jednotlivé pojistné částky uvedeny v českých korunách. Například kuchyně, která je pojištěna na 50.000 korun. Pokud by v domácnosti došlo k elektrickému zkratu nebo by kuchyni kompletně vytopilo, za 1600 eur byste si v dnešní době novou linku se spotřebiči už nepořídili,“ dodal expert z oboru vývoje produktů Unionu Marek Švirloch.

house viewing

Mluvčí pojišťovny ozřejmila i případy, kdy klienti v poslední době navštívili banku, aby si refinancovali hypotéku a zafixovali úrok na dalších deset let. „U těchto našich klientů byli znalci, kteří nacenili jejich nemovitosti na aktuální tržní hodnoty. Klienti si následně upravili i pojistné smlouvy a tyto jsou tedy v pořádku,“ konstatovala Dupalová Ksenzsighová.

- Reklama -pr článek

Nové příběhy

Další články autora
Katka

Prodej podílu ve firmě – jak najít úspěšné řešení?

Pokud se rozhodnete pro prodej podílu ve firmě, je...

Tajuplná energie křišťálů, co všechno dokáže?

Přezdívá se mu „kámen kamenů“ a dodnes je zahalen...

Australská centrální banka zvýšila klíčový úrok po více než 10 letech

Australská centrální banka v úterý zvýšila svou hlavní hotovostní...

EU vydá pokyny týkající se požadavku Ruska na platby za plyn v rublech

Eurokomisařka pro energetiku Kadri Simsonová v pondělí (2. 5.)...