Prodej podílu ve firmě – jak najít úspěšné řešení?

Date:

Pokud se rozhodnete pro prodej podílu ve firmě, je důležité celý proces zvládnout co možná nejrychleji a ke spokojenosti obou stran. Vzhledem k tomu, že podíl mnohdy bývá prodáván spolumajiteli, může být složité najít společnou řeč.

Společný cíl

Zatímco spolumajitelé během provozu firmy měli společné cíle a vše fungovalo hladce, při prodeji podílu došlo ke značné změně. Jakmile se ze spolumajitelů stanou prodávající, respektive kupující, jejich zájmy už nejsou stejné. Už nejde o ziskové hospodaření firmy, ale zejména o cenu, kterou za podíl mohou získat. V takovém případě může být složité najít kompromis, který vyhoví oběma stranám. Proto je vhodné obrátit se na zkušeného poradce, který zprostředkuje prodej podílu ve firmě či případně celé firmy na prodej.

Poradce

Pro prodej aktivních firem, respektive podílu, byste bez váhání vždy měli využít služeb poradce. Budete mít při sobě specialistu v oboru nákupu a prodeje firem a jejich oceňování. I přesto může být složité domluvit se na ceně a dalších detailech prodeje. Ovšem poradce vám krok po kroku pomůže hledat kompromisy, přičemž vše proběhne v tajnosti, rychle a bez ohrožení běžících zakázek. Nakonec tak společně dojdete k řešení, se kterým budou spokojeny obě strany.

Rychlé řešení

Jakmile jde o aktivní firmy na prodej, naprosto klíčovým faktorem je čas. Čím dříve se vám podaří domluvit všechny náležitosti prodeje a vše vyřešit, tím menší je riziko, že se v průběhu celého procesu objeví překážka. Čím déle je firma na prodej a teprve jednáte, tím pravděpodobněji přijdou komplikace. Odborného poradce tak oceníte i díky jeho rychlosti, se kterou dokáže prodej vyřešit.

Podíl firmy je často prodáván druhému spolumajiteli, což se zdá jako nejlepší možnost. Ovšem je třeba počítat s tím, že najít řešení může být složitější, než se na první pohled zdá.

- Reklama -pr článek

Nové příběhy

Další články autora
Katka

Tajuplná energie křišťálů, co všechno dokáže?

Přezdívá se mu „kámen kamenů“ a dodnes je zahalen...

Australská centrální banka zvýšila klíčový úrok po více než 10 letech

Australská centrální banka v úterý zvýšila svou hlavní hotovostní...

Pro růst cen je většina pojistných smluv nemovitostí neaktuální

"Pojistné smlouvy jsou samozřejmě platné, ale neodrážejí realitu na...

EU vydá pokyny týkající se požadavku Ruska na platby za plyn v rublech

Eurokomisařka pro energetiku Kadri Simsonová v pondělí (2. 5.)...